Kategorie
TOP produkty

Naše cena:

Naše cena:

LED žárovky

Vyměňte vaše stávající světelné zdroje za úsporné LED a ušetřete až 90% nákladů za elektrickou energii spotřebovanou na svícení. V naší nabídce naleznete LED žárovky s různými světelnými výkony a paticemi pro instalaci do různých svítidel, LED reflektory vč. modelů s pohybovými čidly pro nasvícení venkovních ploch a LED svítidla a LED panely pro osvětlení pokojů, kanceláří, chodeb apod.

LED žárovky v našem e-shopu

Proč nakupovat LED žárovky v našem e-shopu? Nabízíme pouze značkové produkty od kvalitních dodavatelů, především LED žárovky české značky TESLA. Díky tomu vám můžeme garantovat všechny technické údaje uvedené ve specifikacích produktů. LED žárovky TESLA Lighting představují ideální poměr mezi cenou a kvalitou a navíc vám je nabízíme s přepravným ZDARMA pro objednávky nad 500 Kč! Jistě naleznete na e-shopech i levnější produkty, sledujte však u LED žárovekvíce parametrů než je jen cena. Níže vám nabízíme pár rad a informací, jak vybrat novou LED žárovku pro vaši domácnost, firmu či hotel.

Patice žárovky
Při výběru nové žárovky musíte především znát její patici pro instalaci do vaše svítidla. Nejběžnější patice je E27 - široký závitvyužívaný především pro stropní a nástěnná svítidla. Další varinatou patice se závitem má označení E14 - úzký závit, který se využívá především do lamp, lampiček a některých typů svítidel.Pro bodové svítidla, která se instalují především do sádrokartonových podhledů a někrých typů stropních svítidel se používají žárovky s bajonetovým připojením označeným jako GU10.

Světelný tok, světelný výkon, příkon
Dříve jsme byli zvyklí se při výběru žárovky orientovat podle jejího výkonu, který se udával ve Wattech (W). Klasicky jsme tak vybírali 60W, 40 W žárovku apod. Nyní je hlavním parametrem, podle kterého zjistíte jak vám žárovka osvětlí váš prostor, tzv. světelný tok, který se udává v lumenech (lm). Obecně řečeno, čím více má žárovka lumenů, tím vám bude dávat více světla. Pro lepší orientaci udáváme u LED žárovek i parametr, který představuje srovnání s ekvivalentní klasickou žárovkou. Dalším parametrem, který sledujte u LED žárovek je její příkon - to znamená její spotřebu elektrické energie. Od příkonu LED žárovky, resp. její spotřeby elektrické energie se totiž odvíjí, kolik vás bude stát její provoz. V tomto případě je významným ukazatelem poměr mezi světelným výkonem a příkonem - lm/W. Tento parametr udává jaký světelný tok získáte za 1 W příkonu. Díky tomuto parametru lze i lépe oddělit kvalitní žárovky od těch méně kvalitních, Samozřejmě čím více lumenů získáte za 1 W, tím je žárovka hospodárnější. Můžete tedy nalézt levnou žárovku, která však například pří příkonu 10 W bude dávat pouze 500 lm (50 lm/W), zatímco jen o málo dražší žárovka s příkonem 6,5 W vám nabídce světelný tok835 lm (128 lm/W). Provoz takové žárovky je samozřejmě mnohem hospodárnější.
Výkon kvalitních žárovek by se měl pohybovat minimálně v rozmezí 70-90 lm/W a více.

Srovnání klasických žárovek s modely TESLA LED žárovek

Klasická žárovkaTESLA LED žárovka
PříkonSvítivostPříkonSvítivostTESLA model
25 W210 lm3,5 W250 lmBL273530-1
40 W410 lm4 W440 lmBL270427-2
60 W700 lm9 W806 lmBL270927-5
75 W920 lm12 W1055 lmBL271230-4
100 W1300 lm15 W1521 lmBL271527-4

Barva světla
Barva světla, resp. barevná teplota LED žárovek se udává v Kelvinech (K). Obecně lze rozdělit na teplou bílou a studenou bílou. Teplá bílá se hodí pro příjemné osvětlení chodeb, domácností apod. Hodnota teplé bílé v Kelvinech se pohybuje v rozmezí 2700 - 3000 K. Teplá bílá je laděna spíše do žluté barvy. Studená bílá se pohybuje v rozmezí 4000 K a více. Studená bílá spíše připomíná denní světlo. Díky tomu je tato barevná teplota vhodná například pro osvětlení kanceláří a dalších prostor, které vyžadují pozornost. Studená bílá rozhodně není vhodná pro prostory, kde trávíte čas před spaním.

Životnost
V neposlední řadě také sledujte parametr udávající životnost LED žárovky. Zatímco životnost klasických žárovek se pohybuje okolo 1000 hodin, u halogenových žárovek 2000 hodin a u úsporných žárovek okolo 6000 hodin, životnost LED žárovek je minimálně 15000 hodin, běžnější jsou však modely s životností 30000 nebo dokonce i 50000 hodin. S životností LED žárovky úzce souvisí i další parametr a to je počet spínacích cyklů žárovky. Běžně se životnost žárovek s ohledem na počet jejich rozsvícení a zhasnutí pohybuje minimálně okolo 15 000, běžně je to spíše 25 000 nebo 50 000, některé modely zvládnou i 100 000 cyklů. LED žárovky s vysokým počtem spínacích cyklů jsou tak vhodné pro svítidla s pohybovým čidlem, kde je velký pohyb, jako jsou chodby bytových domů, veřejné WC apod. Žárovky s nižším počtem spínacích cyklů pak doporučujeme instalovat spíše do prostor, kde je vyžadováno dlouhodobé svícení.

Vyzařovací úhel a náběh světla
Vyzařovací úhel je parametr, který udává proto, který žárovka pokryje svým světlem. Tento parametr je třeba brát v úvahu zejména v kombinaci se svítidlem, kde má být žárovka instalována. Pokud se jedná například o stropní lampu, kdy bude žárovka svítit pouze dolů, stačí úhel svícení 180°, pokud se jedná třeba o speciální lustr, je třeba zvolit model s větším vyzařovacím úhlem. V nabídce LED žárovek TESLA dokonce naleznete i model s vyzařovacím úhlem 360° díky unikátní LED Crystal 360° technologii. Tato žárovka svým úhlem vyzařování a designem plně nahradí klasickou žárovku, ovšem navíc s úsporou 90% elektrické energie.
Nezapoměňte také sledovat, za jakou dobu po rozsvícení dosáhne žárovka 100% světelného výkonu. Většina LED žárovek má okamžitý start, případně dosáhne plného světelného výkonu do méně než 2 sekund, zatímco většina úsporných žárovek dosahuje 60% světelného výkonu po dobu 40-60 sekund. Díky tomu jsou LED žárovky na rozdíl od úsporných žárovek vhodné pro osvětlení chodeb, WC apod.

Pokud jste zde nenalezli potřebné informace k našim LED žárovkám a svítidlům, kontaktujte nás na tel. 777 88 78 78 (denně 8-20) nebo pošlete svůj dotaz na objednavky@adonservis.cz. Pokud plánujete svoji provozovnu vybavit větším množstvím LED žárovek, LED zářivkových trubic, LED svítidel nebo reflektorů, rovněž nás můžete kontaktovat na uvedeném telefonu a e-mailu pro zpracování individuální kalkulace.